Najlepsza kolokacja serwerów
kolokacja-serwerow amsnet
serwer
serwerownia
kolokacja
spis firm
reklama
kontakt


Sponsor strony:
kolokacja amsnet

SERWEROWNIA

Serwerownia jest to pomieszczenie, w którym stoją serwery. Pomieszczenie takie powinno być specjalnie przygotowane:

utrzymana na stałym poziomie temperatura poprzez system klimatyzacji - im więcej prądu pobierają serwery tym więcej wytwarzają ciepła. W przypadku uszkodzenia klimatyzacji w krótkim czasie może dojść do przegrzania. Dlatego sprawna klimatyzacja jest bardzo ważna.

podłączenie do internetu poprzez kilka niezależnych łącz do Internetu. Aby możliwe było zrealizowanie ruchu do i z internetu poprzez kilku operatorów niezbędne jest aby serwerownia posiadała własny System Autonomiczny (AS - Autonomous System) oraz routing był sterowany poprzez protokół routingu BGP. Taka konfiguracja umożliwia nieprzerwane połączenie z Internetem nawet w przypadku awarii łącza.

zasilanie awaryjne - dla zapewnienia ciągłej pracy stosuje się zasilacze awaryjne UPS, które powinny umożliwić ciągłą pracę do czasu przełączenia na zapasowe źródło zasilania. Optymalnie, gdy serwerownia zasilana jest z kilku niezależnych podstacji energetycznych oraz gdy przy zaniku prądu w sieci elektrycznej uruchamiany jest generator prądotwórczy.

instalacja przeciwpożarowa - stosuje się systemy gaszenia gazem obojętnym, aby w przypadku zagrożenia nawet bez wyłączania sprzętu móc opanować sytuację.

dostęp do pomieszczenia - serwery potrafią uszokdzić się o dowolnej porze, ważnym parametrem jest czas dostępu do serwerowni, szczególnie w godzinach poza szczytem i w nocy, gdyż zazwyczaj właśnie w takich godzinach serwery są najmniej obciążone i można na nich wykonywać prace konserwacyjne. Dlatego przy wyborze serwerowni należy kierować się także położeniem serwerowni, najlepiej aby była położona w mieście w którym mamy administratora.

Szczegoly techniczne tworzenia serwerowni i data centrum znajduja sie na stronie: serwerownia pod kolokacje

.: wszystkie prawa zastrzeżone:.