Najlepsza kolokacja serwerów
kolokacja-serwerow amsnet
serwer
serwerownia
kolokacja
spis firm
reklama
kontakt


Sponsor strony:
kolokacja amsnet

SERWER

Serwer to komputer, udostępniający pewne usługi, przez pewne medium, najczęściej do Internetu. W zależności od tego, jakie dane ma serwować i w jaki sposób, musi mieć odpowiednią moc obliczeniową oraz miejsce na dyskach.
W zależności od stawianych serwerowi zadań. Można korzystać z następujących rodziajów usług serwerowych:

Hosting - to serwer wirtualny, a dokładniej na poziomie aplikacji usługa jest dzielona na klientów. Na jednym serwerze fizycznym (komputerze), działa aplikacja, która współdzieli zadania dla różnych klientów. Dla prostej strony www, czy prostej aplikakacji, nie potrzeba aż tak dużych zasobów aby korzystać z dedykowanego do tego sprzętu. Taniej jest współdzielić aplikację z innymi.

VPS - Wirtualny serwer prywatny - to podział serwera na kilka mniejszych wirtualnych maszyn. Na każdej z nich może działać niezależny system operacyjny. Dzielą one pomiędzy zobą fizyczne zasoby sprzętowe.

Serwer dedykowany - komputer przeznaczony wyłącznie do użytku przez danego klienta. Zasoby sprzętowe nie są współdzielone z innymi dlatego takie rozwiązanie powoduje maksymalną wydajność i jest wykorzystywane przez wymagających klientów.

.: wszystkie prawa zastrzeżone:.