Najlepsza kolokacja serwerów
kolokacja-serwerow amsnet
serwer
serwerownia
kolokacja
spis firm
reklama
kontakt


Sponsor strony:
kolokacja amsnet

KOLOKACJA

Kolokacja jest to usługa polegająca na możliwości wstawienia własnego serwera do serwerowni firmy, która taką usługę oferuje.
Jakie są korzyści z kolokacji?

szybkie i pewne łącze do internetu - łącze o wyższej przepustowości niż dostępne łącza dla zwykłych firm - symetryczne wraz z łączem zapasowym w wypadku awarii jednego z łącz.

szybkie reagowanie w przypadku awarii - sprawna obsługa serwerowni umożliwiająca dostęp do pomieszczenia oraz dbająca o ciągłość zasilania oraz dostępu do internetu. Dodatkowym atutem jest pomoc doświadczonych administratorów sieci.

zapewnienie optymalnych warunków dla serwera - czyli idealnych warunków środowiskowych takich jak temperatura pomieszczenia, wilgotność, zasilanie awaryjne wraz z generatorami prądotwórczymi oraz instalacje przeciwpożarowe.

niższe koszty utrzymania - podstawową zaletą korzystania z kolokacji w firmie zewnętrznej jest cena. Nie trzeba inwestować w zakup kilku niezależnych łącz do Internetu oraz w całą infrastrukturę. Można zająć się samym serwerem, nie poświęcając czasu na otoczenie.

.: wszystkie prawa zastrzeżone:.